دانشجو، تضمين كننده فرداي هر جامعه است................مقام معظم رهبری
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 230820
 بازدید امروز : 154
 کل بازدید : 649769
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.2188
اخبار > گرامیداشت روز جهانی گردشگری در دانشگاه سمنان


   نسخه چاپي    ارسال به دوست 
  

    گرامیداشت روز جهانی گردشگری در دانشگاه سمنانروز جهانی گردشگری در آئینی با حضور دانشجویان ، چهره های علمی و مسئولان استانی به همت دانشکده گردشگری و معاونت فرهنگی و اجتماعی گرامی داشته شد .
رئیس دانشکده گردشگری دانشگاه سمنان در این آئین ضمن گرامی داشت روز جهانی گردشگری خواستار جهت گیری تحقیقات علمی اعضای هیات علمی و دانشجویان این رشته متناسب با شعار سال سازمان جهاني گردشگري تحت عنوان (گردشگری و تحول دیجیتال) شد .
دکتر محمد رضا یزدانی افزود:رشد نسل هزاره سوم، افزایش ضریب نفوذ اینترنت، توجه به سفر مسئولانه و خلق تجربه متمایز در سفر از جمله دلایل نامگذاری امسال روزجهانی گردشگری به نام گردشگری و تحول دیجیتال است .
وی ادامه داد : این نامگذاری نشان از اهمیت و تأثیر عمیق مسائل دنیای دیجیتال بر حوزه صنعت گردشگری و سفر دارد .
رئیس دانشکده گردشگری دانشگاه سمنان با بیان اینکه این دانشکده نخستین دانشکده گردشگری در کشور است که از سال 1386 فعالیت علمی خود را آغاز کرده گفت : در حال حاضر این دانشکده دارای بیش از 250 دانشجو در چهار رشته کارشناسی ارشد و کارشناسی با چهار عضو هیات علمی است که با آموزش علمی به دانشجویان در جهت رونق گردشگری کشور حرکت می کند  .
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان هم که میهمان این آئین بود با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان در بخشهای مختلف گفت :  استفاده درست از این ظرفيت ها در جهت رونق صنعت گردشگری در استان و نیز اشتغالزایی نقش مهمی دارد .
محمد جهانشاهی توجه به بخش گردشگري را راه حل مشكلات اقتصادي كشور در شرايط فعلي دانست و خواستار افزایش همکاریهای دانشگاه سمنان با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های علمی با اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان شد .
در پايان این مراسم از دانشجويان استعداد درخشان این دانشكده در دوره كارشناسي ارشد تجلیل شد .

این آئین بزرگداشت به همت دانشکده گردشگری و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه سمنان برگزار شد .

5 مهر ماه ( 27 سپتامبر ) روز جهانی گردشگری است

 

 

 


 

يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧ ٠٩:٠٢  ١٤٤٩٦  اخبار تصویری, اخبار انجمن‌های علمی