دانشجو، تضمين كننده فرداي هر جامعه است................مقام معظم رهبری
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 230819
 بازدید امروز : 153
 کل بازدید : 649768
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.2188
اخبار > اعتماد به پتانسیل های انجمن های علمی از سوی دانشگاه ضروری است


   نسخه چاپي    ارسال به دوست 
  

    اعتماد به پتانسیل های انجمن های علمی از سوی دانشگاه ضروری است


 

  اعتماد به پتانسیل های انجمن های علمی از سوی دانشگاه ضروری است

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه سمنان گفت : در صورت اعتماد به پتانسیل های انجمن های علمی از سوی دانشگاه ، زمینه مشارکت بیشتر استادان و دانشجویان در این انجمن ها که به نوعی یکی از سیاست های نسل دوم انجمن هاست محقق خواهد شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ دکتر رستم شامحمدی با بیان این مطلب در هشتمین نشست شوراي مشورتي انجمن هاي علمي دانشجويي افزود :جشنواره ملی حرکت محصول پویایی انجمن ها و اتحادیه های علمی دانشجویی است که توسعه و تقویت آن نیازمند همراهی و همکاری و اعتماد دانشگاه است.
 دکتر شامحمدی افزود : شركت هاي دانش بنيان هم می توانند با اعتماد به دانش آموختگانی که در انجمن هاي علمي فعال بودند آنان را در کسب و كار هاي دانشجويي شريك كنند .
وی گفت:  دانشگاه ها علاوه برآموزش و پژوهش، مسئوليت اجتماعي دارند و می توانند برای حل  مشكلات جامعه راهکارهای علمی ارائه دهند که در این زمینه می توان از بنیه علمی انجمن های علمی ، اساتید و شرکتهای دانش بنیان بهره برد .
در این جلسه  اعضا علاوه بر انتقال تجارب انجمن هاي علمي دانشجويي ، نقطه نظرات خود را پيرامون برگزاري ششمين جشنواره دانشگاهي حركت و زمان و نحوه برگزاري انتخابات انجمن هاي علمي دانشجويي و كمك به جذب كانديداهاي واجد شرايط جهت عضويت در شوراي مركزي انجمن ها، حمايت مادي و معنوي از فعاليت انجمن ها و همچنين محدود نكردن انجمن هاي علمي دانشجويي بیان کردند .
در این جلسه نحوه ارسال آثار به یازدهمین جشنواره ملي حركت هم که قرار است به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار شود بیان شد .
حضور دانشجويان خارجي و حضور صنايع و شركت ها براي ارتباط با دانشجويان از ویژگی های يازدهمين جشنواره ملی حركت است .
جشنواره ملی حرکت که تجلی‌گاه فعالیت‌های انجمن‌های علمی دانشجویی است، یکی از رخدادهای مهم معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم است که سالانه دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور در این رخداد بزرگ علمی جمع شده و دستاوردهای خود را به نمایش می‌گذارند.

 

 

 


 

سه شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٧ ١٣:٥٦  ١٤١٠٠  اخبار تصویری, اخبار انجمن‌های علمی